Посета амбасади Краљевине Марока и Француског института

У среду, 16.03.2022., четрнаест ученика шестог разреда Основне школе „Свети Сава“, са наставницом француског језика Даниелом Николић и директорком школе Јеленом Стојановић Богдановић посетило је Београд. Наиме, због успеха и доброг познавања француског језика као другог страног језика, ученици су изабрани да посете Амбасаду Краљевине Марока и Француски институт. Превоз и храна су им били обезбеђени у школској организацији. Полазак је реализован у 8:00 ујутру. На прву дестинацију (Амбасаду Краевине Марока) стигли су у пола једанаест (10:30), где су срдачно дочекани и топло примљени. Лично их је амбасадор поздравио и одржао говор. Обезбедили су и преводиоца који је говорио о лепотама Марока, а касније то приказао кроз кратак филм. Ученици су добили прилику да се почасте мароканским специјалитетима и слаткишима . Такође су добили поклончиће, књигу о Мароку, маркице и чоколадице. Упутили су се ка главној улици око 12:00 часова. На следећу дестинацију стигли су након сат времена паузе, коју су квалитетно искористили шетајући се тржним центром и размењујући утиске из посете амбасади. Након тога су се запутили ка институту. Сместили су се заједно са полазницима четири друге школе. Када су се сви окупили реализовано је мало такмичење. Наиме, план је био да ученици заједно са наставницима иду по Београду, сликају се на одређеним местима и школа која прва дође назад у институт заједно са фотографијама и преда их, осваја трофеј. Наша школа је освојила 4. место, али су се ученици јако лепо провели обилазећи Београд и учећи о повезаности Француске и Србије. Симболично су им уручени поклони у виду хемијских оловака са натписом „Волим француски“. Повратак је реализован око 18:00 часова, а ученици су са собом понели лепе успомене и утиске.

Труд и рад ове деце их је довео у позицију да посећују разна занимљива места, те бих само волела да додам да се напоран рад увек исплати!

Почаствована ученица школе која је учествовала у посети

Тина Вуловић VI /3

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15