Седмаци на изложби "Ана Франк - историја за садашњост"

Ученици седмог разреда наше школе посетили су 17. новембра изложбу "Ана Франк - историја за садашњост". Ова путујућа изложба до сада је обишла више од 300 локација у целом свету. У Србији се реализује у оквиру регионалног пројекта „Хисторија, историја, повијест – лекције за садашњост“ који спроводи Отворена комуникација у сарадњи са Кућом Ане Франк и партнерским организацијама из Хрватске, БиХ и Македоније. Пројекат је финансиран средствима Европске уније.

Изложба је до сада успешно приказана на седам локација у Србији где је видело више од 1500 посетилаца.
Кроз тридесет два паноа, изложба доноси причу о судбини Ане Франк, јеврејске девојчице која је живот изгубила у логору у Другом светском рату. Опремљена је ретким фотографијама забележеним током Аниног живота и одломцима из њеног дневника који је писала током две године скривања у тајном скровишту.

Кроз изложбу наше ученике спровели су обучени вршњачки водичи који су прошли припремни тренинг Отворене комуникаци је.

Гордана Милачић, наставник српског језика