Мај-МЕСЕЦ МАТЕМАТИКЕ

У уторак, 24.05.2022. године ОШ „Свети Сава“ Крагујевац, добила је част да пошаље пет ученика шестог разреда у посету Београду поводом „Маја месеца математике“. Одабрано је 5 ученица са добрим познавањем математике, примерним владањем и развијеном способношћу за комуникацију. Заједно са учитељем Драганом Коларевићем, полазницима других школа из Крагујевца и њиховим наставницима/учитељима упутили су се у едукативну и забавну авантуру. Полазак је реализован у пола девет ујутру. Прва дестинација на коју су послати био је Математични кафић у главној улици наше престонице. Тамо су имали прилику да виде симулације једне српске и једне бечке кафане из 19. века. Такође су могли да чују занимљиву причу о модернизацији математике у Србији као и у Бечу. Ученици су добили новине са насловима „Одлазак“ и „Повратак“ у којима је писано о историјским недоумицама и погледима на математику у то доба. Свој даљи лов на математичко знање наставили су на Дорћолу. У чувеним „Силосима“ отворене су две изложбе на тему математике и гејминга. Деци је било посебно интересантно што су имали мноштво видео-игрица на располагању за чије решавање им је било неопходно математичко и логичко размишљање. Имали су прилику да играју старе игрице, гледају представу о Архимеду, такмиче се у слагању огромних пузли, тестирају занимљиве изуме итд. Почастили су их грицкалицама, сендвичима и сокићима. Повратак је реализован око седам сати увече, а дечица су са собом вратила дивне успомене и утиске.

Почаствована ученица школе која је учествовала у посети

Тина Виловић VI/3