Предавање о репродуктивном здрављу и здравим стиловима живота

У четвртак 29.11.2018.године у ОШ“ Свети Сава“ било је одржано предавање под називом “ Заштита репродуктивног здравља и здрави стилови живота“. Предавање је предвиђено за ученике седмог, осмог разреда и заинтересоване запослене. Предавач је била госпођа Данијела Милојевић, запослена у Саветовалишту за младе ( Централни диспанзер) Клиничког центра у Крагујевцу.

Предавање је изазвало велико интересовање ученика. У току предавања ученицима је скренута пажња на важност здраве исхране, одржавања личне хигијене, редовних одлазака на превентивне прегледе и важност правовременог информисања о хигијени репродуктивног здравља и репродуктивном здрављу уопште. Ученици су били у прилици да анонимним путем , на папирићима, постављају питања о свему што их интересује везано за репродуктивно здравље, тако да су на крају предавања добили одговоре на питања која су поставили у писаној форми. Ученицима је наглашена важност вођења рачуна о репродуктивном здрављу, свесност о променама које пубертет прати, штетност психоактивних супстанци , истакнуте су и неке од мера предострожност злоупотребе дрога, али и важност бављења спортом. Због занимљивих тема и развојног периода у коме се ученици налазе предавање су ученици пратили са великом пажњом, тако да ћемо се потрудити да и у наредним годинама за ученике завршних разреда реализујемо више предавања о овој и њој сродним темама.

Невена Степановић,

психолог школе