Национална ознака квалитета за еТwinning пројекат "Дечје дружине у књижевним делима и животу"

Ученици петог и шестог разреда учествовали су и ове године у е Twinning пројекту " Дечје дружине у књижевним делима и животу" који је награђен Националном ознаком квалитета. Национална ознака квалитета додељује се за изузетност рада у оквиру пројекта. Дечје дружине у књижевним делима и животу је интердисциплинарни, интеркултурални и модеран пројекат у ком деца уче да размишљају, буду креативна, сарађују и буду одговорна. Наши ученици су сарађивали у мешовитим групама, истраживали занимљиве и актуелне теме. Били су амбасадори својих школа, истраживачи, креативци, едукатори и говорници. Повезивали су учење и ваншколско искуство. Путем сарадње и комуникације развијали су хуманистичка знања и свест о одговорном понашању у демократском друштву. Писали су приказе, водили замишљене интервјуе, цртали и дискутовали, заједнички уређивали и креирали електронски часопис. На крају су, разговарајући путем Скајпа, одабрали да у школи организују сајам старих игара и анимирају све ученике своје школе да им се придруже у активизму и здравим животним навикама.
Награда je уручена ауторки пројекта Гордани Милачић на eTwinning годишњој конференцији "Развијање кључних компетенција путем eTwinning пројеката”, 6. септембра 2019. године у Београду.