Две Европске ознаке квалитета за еТwinning пројекте

у школској 2017/18

Twinning је интернет портал који повезује запослене у школским и предшколским установама широм Европе са циљем да им омогући да заједнички осмишљавају и спроводе пројекте, размењују идеје и примере добре праксе, повезују ученике и обогаћују наставу. еТwinning портал промовише сарадњу школа у Европи и шире путем употребе информационо-комуникационих технологија, пружајући при томе помоћ, подршку и готове алате. Коришћење портала је бесплатно и безбедно. Нашој школи, ученицима седмог разреда и наставници српског језика Гордани Милачић додељене су две Европске ознаке квалитета за изузетност рада у оквиру еTwinning пројеката "Свети Сава у песмама и причама" и “Нова визија света”. То значи да су рад наставнице српског, њених сарадника, наших ученика и рад наше школе признати на највишем европском нивоу. Европска ознака квалитета додељује се за изузетност рада у оквиру пројекта. Додељује је Централна служба за подршку у Бриселу.

Пре европског признања, претходила је додела националне ознаке квалитета, која је наставници Гордани Милачић уручена 6. 9. 2018. године у хотелу Метропoл у Београду.