Трећи руско-српски фестивал основношколских позоришта

У периоду од 25.10. до 29.10. организ ован је и реализ ован српско-руски фествал основношколских позоришта.

З а координатор а је именован Драган Коларевић , који је са својим тимом, по мишљењу колега из наше Школе, из школа учесница фестивала и гостију из Москве, добро осмислио и реализовао предвиђене активности! Овом приликом се захваљујем свима на пруженој помоћи и подршци!

После поздравне речи директорке наше Школе Јелене Стојановић Богдановић, с усрете је отворио господин Недељко Манојловић, члан градског већа за образовање, а сусрете је затворио Драган Коларевић, као руководилац фестивала.

Током самог фестивала приказано је седам представа, једна из московске школе №1862 и из шест крагујевачких школа :

Школа № 1862 ,,Обично чудо“

Основна школа ,,Свети Сава“ Крагујевац ,,Стефан, ђачки видовњак“ и ,,Уображенко и Звездана“

Основна школа ,,19.октобар“ Маршић ,, Аска и вук “

Основна школа ,, Јован Поповић“ Крагујевац ,,Бајка о козаку“

Основна школа ,,Наталија Нена Недељковић“ Грошница ,, Маја аждаја “

Основна школа ,,Драгиша Луковић Шпанац“ Белошевац ,,Чаробњак из Оза“

У оквиру фестивала организоване су и пропратне активности:

•  Дружење у Основној школи ,,Свети Сава“ Крагујевац

Школа се и и овом приликом показала као прави домаћин, организован је коктел за драге госте, родитеље који су примили децу у своје домове, децу и колеге. Било је то пријатно вече за дружење и уз музику акустичне гитаре и интерпретацијама колеге Ненада Грубора.

•  Састанак са организаторима фестивала и са администрацијом школе

Овај састанак смо искористили и да покажемо нашим гостима промене које смо направили у ентеријеру од протеклог сусрета.

•  Радионица Јелене Антонове ,, Технологија игре у поучавању деце глумачким вештинама“

Учесници фестивала, њихови директори и стручни сарадници су позвани да присуствују овој радионици. И поред језичких баријера учили смо од ове познате Руске глумице неке од основних вежби и припрема за сценско извођење. Задовољство свих присутних се јасно видело, па је чак потекла и идеја да у неком следећем виђењу одвојимо више времена за ову радионицу. Гости су поделили сертификате колегама који су присуствовали радионици.

•  Округли сто ,, Ваннаставне активности као допунско образовање деце за 21. век“

Учесници фестивала, њихови директори и стручни сарадници су позвани да присуствују округлом столу. Школе учеснице су по договору представљале ваннаставне активности које се у њиховим школама организују, што је било веома корисно за све присутне.

•  Пријем у Скупштини града Крагујевца

У оквиру фестивала одржан је и пријем у Скупштини града Крагујевца од стране начелника за сектор образовања господина Недељка Манојловића.

•  Између представљања школа учесница фестивала наши ученици су представљали своје таленте и оно што су уз помоћ својих наставника припремили за ову прилику:

Хор наше школе и песма ,, Нек свуд љубав сја" и ,, КАЋУША“

Уралске оскоруше

Теодору Михајиловић и композицију ,,Адађо“ од Штејбелта

Алекса Угриновић и песма ,, O дакле почиње отаџбина“

ПЛЕС уз руску песму ,, Стицамен"

Интерпретација Лане Вучковић и песма ,,Ти и ја“

Теодора и Гаврило Младеновић ће отпевати песму ,,Вече“ и ,,Коњ“

,,КАЛИНКА“ то јест ,,УЖИЧКО КОЛО“ , пардон ,,УЖИЧКО КОЛО“ то јест ,,КАЛИНКА“

•  По завршетку ревијаног представљања школа уручене су захвалнице за учешће, као и поклони у духу наше историје које је осмислио и осликао Ђорђе Алемпијевић, наставник ликовне културе.

•  Фестивалски део је забележила екипа Српске научне телевизије која је поред смимања представа имала интервју са организатором овог сусрета Пером Стефановићем и гостима.

•  За госте, децу и заинтересоване колеге смо организовали једнодневни излет до Београда.

На пут смо кренули старим путем из разлога што смо хтели гостима да представимо места, знаменитости и занимљивости места кроз која пролазимо. Драган Коларевић је припремио податке, а Олга Јеринић их је преводила и саоштавала гостима.

По жељи гостију прво смо обишли и упознали се са подацима о храму Светог Саве на Врачару.

Осмислили смо и панорамско разгледање града и пролазак поред најзначајнијих објеката Београда и такође госте упознали са њима.

После панорамског разгледања, оти су имали пешачки обилазак Калемегдана и обилазак његових знаменитости.

За вечерње сате смо организовали одлазак у Земуна до Опере и театра Мадленианум где смо уживали у ,,Фигаровој женидби“.

•  Потом смо за госте и децу организовали ,,Пешачку туру кроз Крагујевац“. Ангажовали смо професиналног туристичког водича који је госте а и нас упозна са подацима из прошлости нашег града.

•  Нажалост све што је лепо има крај, па је гостима организован трансфер за Београд и аеродром Никола Тесла, регристрација и лет за Москву.

Самом организацијом и реализацијом пропратних активности, а по речима гостију, смо учинили да из наше Школе и нашег града одлазе пуни утисака и у жељи да сваки следећи сусрет буде богатији и на вишем нивоу.