Акција „Читајмо гласно“

„Књиге су најтиши и најсталнији пријатељи. Оне су најприхватљивији и најмудрији саветници и најстрпљивији учитељи“.

Чарлс Елиот

Основна школа „Свети Сава“ је 28. фебруара, поводом Националног дана књиге, учествовала у акцији „Читајмо гласно“ у организацији Друштва школских библиотекара Србије.

Циљ ове заједничке активности јесте промоција књиге, подстицање културе читања , неговање матерњег језика и афирмисање културе и уметности .

По предлогу Друштва школских библиотекара Србије, читање је почело у 5 до 12 (11.55), што симболично представља крајње време да се окренемо неговању књиге и културе уопште.

Уз поштовање свих епидемијских мера, ученици, учитељи, наставници, стручни сарадници и библиотекари школе као и колектив издвојеног одељења у Поскурицама, на челу са директорком школе „Свети Сава“ - Јеленом Стојановић Богдановић, читали су гласно у школској библиотеци, у учионици, у холу школе, у спортској сали... Гласно су читани омиљени стихови, цитати, делови омиљених књига, као и бајке и приче које су ученици сами писали. У естетски освеженој библиотеци школе обогаћеној новим издањима, за ученике је организована и презентација „Зашто је читање корисно“ којом је указано на вишеструку корист читања. Акцију „Читајмо гласно“ заокружили су панои у учионицама, холу и библиотеци са афирмативним цитатима о значају књига. Ученици су са великим интересовањем приступили реализацији активности што обећава повећање броја љубитеља писане речи и посетилаца библиотеке.

Читање је јединствен покрет ума и душе - сигуран алат за унапређивање знања, богаћење речника, унапређење језичке способности, развој маште, креативности и критичког мишљења.

Колектив школе ће наставити да усмерава ученике у свет књига а библиотекари ће им показати да су школске библиотеке корисна и забавна места где се учи, траже информације, раде домаћи задаци, пишу семинарски радови и, пре свега, читају књиге.

Сви заједно покажимо да је читање важно и значајно.

Библиотекари школе

Олга Јеринић и Милица Раденковић

1 2 3 4 5 6 7 10 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 28 29 30 31 32 33 34 35 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 62 63 64 65 66 67 68 69 70