Изложба „О фабрикама и радницима“

Дана,3.10.2022. , наставница историје Марина Миловановић и наставник географије Никола Јовановић заједно са ученицима седмог и осмог разреда, посетили су Музеј „21. Октобар“ и изложбу “О фабрикама и радницима“.

Ученици су имали прилике да се упознају са индустријским наслеђем Србије и њеним почецима на нашој територији од средине 18.века преко развоја у склопу различитих државних и друштвених уређења током 19. и 20 .века ,закључно са првим деценијама 21. века.Ученицима су аутори представили пет пажљиво одабраних локалитета и кроз њих анализирали индустријско наслеђе наше државе.Ту су се , поред Крагујевца, нашли још и Бор,Зрењанин,Ниш и Лесковац.Ученици су могли да се упознају са индустријским развојем ових градова кроз излагања аутора,макете и реквизите типичне за индустрију ових градова.

Изложба је дело четири аутора из Музеја науке и технике и Музеја Југославија из Београда.

Марина Миловановић,проф.историје

s1 s2 s3 s4 s5 s6 s7 s8 s9 s10 s11