Радионица из Програма превенције трговине људима Црвеног крста Крагујевац

У свим одељењима четвртог разреда, у среду 23. новембра 2022. године, одржана је Радионица из Програма превенције трговине људима Црвеног крста Крагујевац, едукатор Марија Маринковић. Ученици су били активни учесници радионице. Највише су им се допале песме које су више пута отпевали. Оне на сликовит начин описују небезбедне ситуације у којима се деца могу наћи, али певају и о начинима поступања у таквим ситуацијама, како би се избегле било какве неприлике. Уживали су бојећи бојанке, на којима су приказане опасности у којима се ученици могу наћи. И након завршетка радионице, остале су упамћене песме, као и обојени цртежи, да подсете на разноразне ситуације које их свакодневно могу увући у неприлике и да морају бити опрезни у комуникацији са непознатим људима.