Догађања

Радионица из Програма превенције трговине људима Црвеног крста Крагујевац
У свим одељењима четвртог разреда, у среду 23. новембра 2022. године, одржана је Радионица из Програма превенције трговине људима Црвеног крста Крагујевац, едукатор Марија Маринковић. Ученици су били активни учесници радионице. Највише су им се допале песме које су више пута отпевали. Оне на сликовит начин описују небезбедне ситуације у којима се деца могу наћи, али певају и (опширнијe)
''The One I Love'' папагај Кики

У организацији асоцијације DEGA (Development & Education for Galleries & Artists), одржан је традиционални Међународни дечји ликовни конкурс HAPPY DEGART 2022 са темом ''The One I Love''.

Нина и њен ''The One I Love''папагај Кики су освојили ПРВО место у конкуренцији радова сликаних акварел техником у категорији од 12 до 14 година...(опширнијe)

''Друга страна облака''

Почетком октобра објављени су резултати 4. Међународног дечјег ликовног конкурса ''Мини РестАРТ'' на тему ''Фантастика и надреализам'' под слоганом ''Друга страна облака'' који организује Образовно-креативни центар РестАРТ из Велике Плане. На конкурс је стигло преко 4500 радова из чак 26 држава, 2463 рада домаћих и 1568 радова страних аутора. ...(опширнијe)

Шта детету треба да расте до неба?

Центар за образовање Крагујевац објавио је традиционални фотоконкурс, под називом "Дечија недеља кроз око детета".Слоган овогодишње манифестације „Дечија недеља“ био је Шта детету треба да расте до неба?, а ученици су имали прилику да кроз фотографију прикажу школске активностиу којима су учествовали током Дечије недеље...(опширнијe)

Светски дан здраве хране
Ученици еколошке секције су 19.10.2022. обележили Светски дан здраве хране (16.октобар). Обележавању су присуствовали чланови еколошке секције и велики број ученика 5. разреда. Организована је изложба воћа и поврћа...(опширнијe)

Дечја недеља у библиотеци