Европски дан језика,караоке такмичење

2001. година, Европска година језика, заједнички организована од стране Савета Европе и Европске Уније, успешно је укључила милионе људи из 45 држава учесница. Активности Европске године језика славиле су језичку разноликост Европе и промовисале учење језика.

Захваљујући првобитном успеху Године језика, Савет Европе је установио 26. септембар као  Европски дан језика. Општи циљеви Европског дана језика су:

1. Информисање јавности о значају учења језика и проширивање палете језика у циљу повећавања степена вишејезичности и међукултуролошког разумевања;
  2. Промовисање језичког и културолошког богатства Европе, које мора бити очувано и развијано;
  3. Подржавање целоживотног учења језика, како у оквиру школа, тако и ван њих, било за потребе школе, посла, мобилности или из задовољства и за  размену искуства.

26. септембра 2011. обележена је десетогодишњица Европског дана језика (ЕДЈ), прослављена како у Савету Европе, тако и у 47 држава чланица.

У нашој школи је дана 26.9. jе обележен Дан језика кроз пригодан програм.Ученици

млађих и старијих разреда су у дворишту наше школе писали поруке на страним

језицима,бојили заставе европских земаља.Слушана је музика на више језика.Петаци су

имали караоке такмичење.Дељене су поруке на страним језицима,такмичење у спелингу и

разним квизовима.Ученици су заједно са својим наставницима језика провели лепо јутро и

обогатили свој речник новим изразима.

Даниела Николић,Ирена Делић